Osiedle Jurajskie w miejscowości Rosochacz, na granicy gmin Poraj i Koziegłowy, to nie tylko malownicza okolica z bogatymi atrakcjami turystycznymi, ale także doskonałe miejsce do życia. Położone w bliskim sąsiedztwie aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej oraz Częstochowy, to idealne połączenie sielankowego otoczenia z wygodnym dostępem do miejskich udogodnień.

Na tym urokliwym osiedlu oferujemy do sprzedaży domy, które nie tylko zachwycają estetyką, ale także są energooszczędne, dostosowane do współczesnych standardów i troszczą się o harmonię z jurajskim krajobrazem. Wykorzystanie materiałów takich jak drewno i naturalny kamień sprawia, że każdy dom jest nie tylko funkcjonalny, ale także piękny i harmonijnie wpisuje się w otaczającą przyrodę.

W takim otoczeniu można cieszyć się nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale także komfortem i estetyką własnego domu, który staje się prawdziwym azylem w sercu Jurajskiego Raju. W okolicy znajdują się liczne atrakcje turystyczne, które z pewnością przyciągną zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Oto najważniejsze z nich:

Zalew w Poraju: Zalew ten oferuje różnorodne formy rekreacji wodnej. Działa tu kilka marin żeglarskich, można wędkować i uprawiać sporty motorowodne. Można tu również spędzać czas na spacerach wzdłuż brzegu, organizować pikniki lub po prostu cieszyć się pięknym otoczeniem.

 

Okoliczne lasy są idealnym miejscem do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Istnieje wiele tras pieszych, rowerowych i konnych, które pozwalają odkrywać uroki krajobrazu Północnej Jury.

Konno po Jurze Okolice Osiedla Jurajskiego to tereny idealne dla miłośników jazdy konnej i obcowania z naturą. W niewielkim oddaleniu działa kilka stajni oferujących przejażdżki po jurze oraz naukę jazdy konnej. Sprzyja temu gęsta sieć szlaków turystycznych, którymi poprzecinany jest cały obszar Jury Krakowsko-Częstochowskiej: od Koziegłów, przez Poraj, Olsztyn, Janów aż po Ogrodzieniec, Ojców i Kraków na południu Jury

Zamki Północnej Jury Mieszkając na Osiedlu Jurajskim mamy doskonałą bazę wypadową do eksplorowania tajemniczej i fascynującej Północnej Jury, gdzie dzika przyroda splata się z mnogością obiektów historycznych. Kilkanaście kilometrów od Rosochacza, w jurajskim Olsztynie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, a nieco dalej ruiny zamku w Mirowie (w trakcie odbudowy) i odrestaurowany zamek w Bobolicach. Dalej na południe natkniemy się na wyjątkowo widowiskowy kompleks ruin zamku w Ogrodzieńcu czy mniej spektakularne, ale malowniczo położone pozostałości zamku w Morsku.

Wspinaczka Dla amatorów wspinaczki skałkowej w okolicy dostępne są dziesiątki ostańców z kilkuset wytyczonymi drogami o zróżnicowanym stopniu trudności, gdzie można uprawiać tę pasjonującą aktywność. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących wyzwania i adrenalinę. Co roku tysiące wspinaczy doskonali tutaj swoje umiejętności.

Przyroda W pobliżu Osiedla Jurajskiego znajdują się rezerwaty przyrody, takie jak Góry Sokole koło Olsztyna, Góra Biakło oraz Rezerwat w Złotym Potoku ze spektakularnymi formacjami skalnymi, jak Brama Twardowskiego, Diabelskie Mosty oraz źródłami rzeki Wiercicy meandrującej wśród ostańców i bukowych lasów. To doskonałe miejsca do obserwacji dzikiej przyrody i zachwycania się pięknem jurajskiego krajobrazu.

 Osiedle Jurajskie w Rosochaczu to idealne miejsce do życia dla ludzi poszukujących ciszy, spokoju, ale także aktywności na świeżym powietrzu; ceniących sobie kontakt z naturą i historią. Jest tu wiele miejsc zachęcających do eksploracji. Znajdziemy tu nie tylko ruiny zamków, pozostałości strażnic Szlaku Orlich Gniazd ale także artefakty historyczne z czasów Wielkiej Wojny, II Wojny Światowej czy najnowszej, powojennej historii.